Էդուարդ Շարմազանովը Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի եւ Սեյմի նախագահների հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 12-ին Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի նախագահ Ստանիսլավ Կարչեւսկու եւ Սեյմի նախագահ Մարեկ Կուհչինսկու հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հայ-լեհական խորհրդարանական համագործակցությունը, փոխայցերի աշխուժացումը:
Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Վահան Հարությունյանը, մասնակցում է Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երրորդ գագաթաժողովին, ինչպես նաեւ Լեհաստանի խորհրդարանի կազմավորման 550-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

Eduard Sharmazanov Meets with Speakers of Senate and Sejm of Poland in Warsaw
On July 12, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with Stanislaw Karczewski, the Marshal of the Senate and Marek Kuchciński, the President of Sejm of Poland in Warsaw.
In the course of the meeting the parties highlighted the Armenian-Polish parliamentary cooperation and the enlivening of mutual visits.
The delegation led by Eduard Sharmazanov, comprised of the RA NA deputies Edmon Marukyan and Vahan Harutyunyan, takes part in the Third Summit of Presidents of Parliaments of Central and Eastern Europe Countries, as well as the events dedicated to the 550th anniversary of the formation of the Polish Parliament.